Що таке Безбар'єрність?

Чи задумувалися ви, з якими труднощами стикаються батьки маленьких дітей? Наскільки складно підтягнути дитячий візочок сходами одній людині без сторонньої допомоги, зайти з ним до магазину, де немає пологого входу чи пандуса, або у транспорт без спеціального пониження? Про цю проблему ми не замислюємось, поки самі не стаємо батьками чи поки в нашому близькому оточенні не з’являються діти. Усі ці сходинки, бордюри та високі пороги — це все бар’єри, які не дозволяють батькам чи опікунам вільно пересуватися з маленькими дітьми. Це також перепони, що ускладнюють пересування людям з інвалідністю, для яких більшість українських міст і сіл є архітектурно недоступними, а також людям старшого віку й іншим представникам маломобільних груп населення.

Є бар’єри ось такі — фізичні, просторові. Але є бар’єри економічні та освітні, коли у людини немає можливостей отримати гідну роботу чи доступ до якісної освіти через те, що вона якось відрізняється. Є бар’єри у ставленні до людини через певні ознаки (вік, стать, колір шкіри, мова), коли вона відчуває своє виключення із соціуму і не має можливості реалізувати свої амбіції та громадянські права.

Усі ці бар’єри шкодять не тільки певній групі людей, вони шкодять усьому суспільству. Адже ми втрачаємо величезний потенціал, відмовляючись взаємодіяти з різними людьми, у кожного з яких свій унікальний досвід. Втрачений потенціал — це втрачені можливості для всіх нас. Саме тому безбар’єрне та відкрите суспільство, де кожен відчуває, що до нього ставляться з повагою попри будь-які ознаки й статуси, і знає, що у нього є рівний доступ до можливостей, має перспективи для розвитку.

 

Реабілітація
МРТ
Реабілітація

оновлення інформації

Аналізи

оновлення інформації

МРТ

оновлення інформації

Денний стаціонар

оновлення інформації

Яка буває безбар'єрність?

З метою посилення соціального захисту людей з порушеннями опорно-рухового апарату, з порушенням зору та створення сприятливих умов для їх перебування в нашому консультативно-діагностичному центрі будинку виконані і надалі впроваджуються заходи, відповідно до норм ДБН В.2.2.40:2018

На головному вході облаштований пандус для МГН відповідно до норм ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель та споруд
Передбачені місця для паркування транспортних засобів для осіб з інвалідністю відповідно до норм.
Для переміщення поверхами працюють 2 пасажирські ліфти.
Ширина дверних прорізів відповідає нормам.
Немає значних перепадів висот підлоги.
В холі закладу на підлозі розташовані тактильні покажчики які дозволяють людям з порушенням зору, самостійно орієнтуватися в приміщені 1-го поверху.
За необхідності медичний працівник супроводжує пацієнта будівлею (за потреби в інвалідній колясці, яка є в наявності)
Вбиральня загального користування облаштована поручнями для змоги підтримки людей з обмеженнями опорно-рухового апарату, запланована реконструкція ще двох вбиралень на першому та другому поверхах, для осіб з обмеженими можливостями.
Запланована реконструкція реєстратури з врахуванням норм ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель та споруд

Інформаційна безбар’єрність визначається як забезпечення доступу до інформації для всіх людей незалежно від їхніх функціональних обмежень, комунікативних можливостей чи інших особливостей. Основні аспекти інформаційної безбар’єрності включають:
Доступність форматів: Це означає надання інформації в різних форматах, таких як текст, аудіо, відео, графіка тощо, щоб кожен користувач міг вибрати той формат, який відповідає їхнім потребам та можливостям.
Використання адаптивних технологій: Забезпечення доступу до спеціалізованих технологій та асистивних пристроїв, які допомагають людям з функціональними обмеженнями отримувати інформацію. Це може включати екранні читачі для сліпих або програми для підвищення доступності для людей з обмеженою рухливістю.
Універсальний дизайн інформаційних ресурсів: Розробка веб-сайтів, програм та інших інформаційних ресурсів з урахуванням потреб користувачів з різними функціональними можливостями, щоб забезпечити їхню доступність та зручність використання для всіх.
Навчання та освіта: Проведення навчальних програм та інструкцій для різних груп користувачів щодо користування технологіями та отримання інформації в онлайн-середовищі.
Підтримка доступу до інформації в реальному часі: Забезпечення можливості отримання інформації в реальному часі для всіх користувачів, незалежно від їхнього місцезнаходження.
Інформаційна безбар’єрність допомагає забезпечити рівний доступ до інформації для всіх людей, що сприяє соціальній інклюзії та розвитку рівних можливостей.

Цифрова безбар’єрність спрощує комунікацію з консультативно-діагностичним центром для літніх людей, людей з інвалідністю та інших груп населення, для яких раніше медичні послуги не завжди були зручними й дружніми.
Адже зараз, коли запроваджується безбар’єрність на всіх рівнях – від будівництва пандусів до доступності робочих місць, дуже важливо, щоб жодних перешкод не було й на цифровому рівні. Цифрова безбар’єрність має бути максимально дружньою до будь-якого користувача, зокрема літніх людей, людей з інвалідністю.
В розділі «Безбар’єрність» буде доступно викладено інформацію, як отримати пільги, послуги, документи, допомогу, дізнатися про свої права та можливості.
Розділ буде містком, а в цьому випадку доречно сказати – зручним пандусом між онлайн- і офлайн-сервісами Держави для тих, хто цього особливо потребує.

Суспільна та громадянська безбар’єрність означає забезпечення рівних можливостей участі всіх людей, їх об’єднань та окремих суспільних груп у житті громад та держави. Це включає рівний доступ до суспільно-політичного та культурного життя, створення сприятливого середовища для фізичного розвитку та самореалізації, а також інклюзивне середовище як передумову для участі у всіх формах суспільного життя та громадської активності.

Освітня безбар’єрність є важливою для розвитку сучасного суспільства з кількох причин:
Рівні можливості: Вона забезпечує рівний доступ до освіти для всіх людей, незалежно від їхніх фізичних можливостей, віку, статі чи інших характеристик.
Економічний розвиток: Люди з різними потребами мають можливість отримувати освіту, розвивати свої навички та внести вклад у розвиток економіки.
Інклюзія: Створення інклюзивного освітнього середовища сприяє взаєморозумінню, толерантності та різноманітності.
Соціальна справедливість: Безбар’єрна освіта допомагає зменшити соціальні нерівності та сприяє більш справедливому суспільству.
Інновації та креативність: Різноманітність учасників освітнього процесу сприяє новаторству та розвитку креативних ідей.
Таким чином, освітня безбар’єрність є ключовим фактором для створення сучасного, рівноправного та розуміючого суспільства.

Економічна безбар’єрність передбачає рівні можливості та вільний доступ до працевлаштування та фінансових ресурсів для всіх громадян, незалежно від віку, статі, сімейного стану чи стану здоров’я. Це також включає можливість займатися підприємництвом чи самозайнятістю.
Для досягнення цієї мети впроваджуються програми професійної підготовки, кар’єрної орієнтації, навчання фінансовій грамотності, розвитку підприємницької культури, надається консультаційна підтримка та створюються додаткові можливості для дистанційної роботи.
Ці заходи сприяють працевлаштуванню представників вразливих верств населення, зокрема осіб з інвалідністю, пенсіонерів, студентів без досвіду роботи, вагітних жінок і батьків у декреті.

Безбар’єрність — це спільна справа. Тому МВС України презентувало інформаційну пам’ятку, яка допоможе краще розібратися у цьому питанні:

  • Що таке безбар’єрність? Існують різні напрями, які сприяють створенню комфортного середовища для всіх.
  • Як спілкуватися коректно? Важливо дотримуватися правил взаємодії з особами з інвалідністю, проявляти повагу та розуміння.
  • Загальні правила взаємодії з особами з інвалідністю.

Ознайомитися з інформаційною пам’яткою можна за посиланням – тицяй тут
Це важлива частина Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка реалізується за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Helsi – зручний медичний онлайн-сервіс, що допоможе отримати всі необхідні медичні послуги не виходячи з дому.

Це медичний онлайн-сервіс, що допомагає отримати всі необхідні медичні послуги без виходу з дому. Сервіс має зручний застосунок, який надає можливість швидко та зручно записатись до лікаря будь-якої спеціальності. Крім цього, в Helsi доступні онлайн-консультації з нашими лікарями, що забезпечують якісну медичну допомогу в будь-який час де б ви не знаходилися.

Сервіс дозволяє замовити вакцинацію в пару кліків, а також зберігає всі медичні дані в одному місці, включаючи декларації, інформацію про сімейного лікаря, прийоми та результати, плани лікування, направлення та рецепти. Крім того, в сервісі доступний зручний сервіс нагадування прийому ліків з можливістю налаштування нотифікацій, а також замовлення ліків безпосередньо з електронного рецепта.

Helsi також надає можливість завантажити медичні документи до особистого кабінету та мати до них доступ в будь-який час, що забезпечує зручне та безпечне збереження медичної інформації.

Як зберігаються медичні дані?

Helsi надійно захищає дані пацієнтів. Всі дані зберігаються у дата-центрі, який отримав сертифікат комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) від Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Обробка персональної інформації громадян відбувається в правовому полі України.

Сертифікати

оновлення інформації

Реабілітація

Лікарі

Години роботи

Понеділок – П’ятниця 8.00 – 20.00

Субота – Неділя                        Вихідний

Розклад лікарів

Звертаємо вашу увагу, що запис до лікаря ведеться через інформаційну систему Хелсі.

Запис на прийом

418-31-80

Звертаємо вашу увагу, що самостійно записатись до лікаря на прийом можна через інформаційну систему Хелсі.

Договір
з
НСЗУ

Програма медичних
гарантій

Стоматологічне відділення

Стоматологічна допомога дорослим та дітям